Zegar
Pogoda
21 kwietnia 2018, 21:17
Czysto
Czysto
12°C
odczuwalna: 10°C
aktualne ciśnienie: 1020 mb
wilgotność: 56%
prędkość wiatru: 3 m/s N
Wiatr w porywach: 7 m/s
UV-Index: 0
wschód słońca: 05:40
zachód słońca: 20:05
Prognoza 22 kwietnia 2018
dzień
Przelotne zachmurzenie
Przelotne zachmurzenie
18°C
prędkość wiatru: 2 m/s WNW
Wiatr w porywach: 3 m/s
max. UV-Index: 5
Prognoza 23 kwietnia 2018
dzień
Burza
Burza
19°C
prędkość wiatru: 3 m/s WSW
Wiatr w porywach: 5 m/s
max. UV-Index: 3
 
Aktualnie mamy gości:
BORNIAK info BOX

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502
Ostatnie wiadomości
0 minuta
 temu
  •  

You don't have sufficient rights to participate to this chat

Wirtualne spacery

Radio BORN TV poleca
Informacja Burmistrza Bornego Sulinowa w sprawie jakości wody

W związku z informacją, jaka została wyemitowana w Kronice TVP Szczecin i pytaniami mieszkańców kierowanymi do Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie dotyczącymi jakości wody przeznaczonej do spożycia, wyjaśniam:

Woda podawana do sieci wodociągowej przez spółkę PWiK Szczecinek z istniejącego ujęcia w Bornem Sulinowie jest uzdatniana przy zastosowaniu nowych rozwiązań technologicznych, badana i spełnia wszystkie normy określane prawem.

Wyniki badań wody podawane są na stronie PWiK Szczecinek oraz na stronie internetowej urzędu www.bornesulinowo.pl w zakładce Ochrona środowiska – Informacje o jakości wody. W przypadku nieprawidłowych wyników Państwowy Inspektor Sanitarny wstrzymuje dostawy wody.

Ponieważ od 2009r. do dnia dzisiejszego nie zostało określone i zlokalizowane źródło zanieczyszczenia ujęcia wody przez służby, które za te działania są odpowiedzialne (RDOŚ), Burmistrz Bornego Sulinowa poinformował o tym fakcie Ministra Administracji i Cyfryzacji. Minister Administracji i Cyfryzacji na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego i władz lokalnych wielokrotnie zwracał się do Ministra Środowiska z prośbą o podjęcie pilnych działań zapobiegawczych, rozpoznawczych i naprawczych przez różne instytucje sektora publicznego, w tym w pierwszej kolejności przez służby ochrony środowiska będące w nadzorze i kompetencjach ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej i środowiska. Pismem z dnia 11 czerwca 2012r. nr DAP-GKiSAP-2143-1-1/12/TL Minister Administracji i Cyfryzacji ponownie zwrócił się do Ministra Środowiska o pilną interwencję w ww. sprawie oraz wskazał na nieefektywność działań RDOŚ (przedmiotowe pismo otrzymali do wiadomości: Wojewoda Zachodniopomorski, Starosta Szczecinecki i Burmistrz Bornego Sulinowa).

Odnalezienie i usunięcie ogniska zanieczyszczenia jest obecnie sprawą priorytetową ponieważ umożliwi to dużo lepszy dobór układu oczyszczającego.
Ze względu na opieszałość służb odpowiedzialnych za zapobieganie szkodom w środowisku i naprawę tych szkód, Gmina Borne Sulinowo wraz ze Spółką PWiK jest zdeterminowana, by te badania przeprowadzić przy zapewnieniu środków dotacyjnych.

W tym kontekście prowadzone są aktualnie rozmowy, które prawdopodobnie stały się przyczynkiem do wyemitowania nierzetelnej informacji, przedstawionej niestety w sposób – delikatnie ujmując – mijający się z rzeczywistością.
Informuję, że obecnie naszym problemem nie jest jakość dostarczanej wody – bo ta spełnia wymogi zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi – lecz zlokalizowanie emisji zanieczyszczenia.

Poniżej przedstawiam wyniki badań próbek wody z urządzeń wodociągowych w Bornem Sulinowie:

wynik badania z dnia 27 lipca 2012r..

wynik badania z dnia 30 lipca 2012r..

wynik badania z dnia 31 lipca 2012r..

Z nadzieją na to, iż redaktorzy i media będą instytucjami najwyższego zaufania publicznego i reprezentować będą wysokie standardy profesjonalne

Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska

Burmistrz Bornego Sulinowa


Źródło: UM Borne Sulinowo.

Jedna odpowiedź na “Informacja Burmistrza Bornego Sulinowa w sprawie jakości wody”

  • mieszkaniec:

    2 kwestie:

    1. Komu tak bardzo zależało na tym, żeby ta informacja została podana do wiadomości, skoro nie była prawdą.

    2. Czemu nie ma sprostowania w tej samej tv, przecież badania wykazały, że woda jest czysta, czyżby gmina nie dbała o sektor małych i średnich przedsiębiorstw i rodzinnych przedsiębiorstw? Przecież w tej gminie to one generują pieniądze dla gminy, im mniej turystów będzie, tym gorzej dla gminy. Dziwi mnie wydanie oświadczenia w tej sprawie tylko na stronie bornego. Szkoda, że nie wszyscy przedsiębiorcy są zrzeszeni w jednej organizacji, mogli by składać zbiorowy pozew.

Zostaw odpowiedź

 
Kalendarz
Sierpień 2012
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Imprezownik
Cze
1
pt
całodniowy 25 lat Bornego Sulinowa
25 lat Bornego Sulinowa
Cze 1 – Cze 3 całodniowy
RAMOWY PROGRAM OBCHODÓW 25-LECIA BORNEGO SULINOWA 1 – 3 czerwca 2018 r. 01.06.2018 r. – piątek 12.00 Msza św. w kościele pw. św. Brata Alberta w Bornem Sulinowie 13.15 Część oficjalna obchodów 25-lecia Bornego Sulinowa[...]

Przyjaciele
Dla Przyjaciół

Polecamy

Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF KALINKA