Zegar
Pogoda
22 lutego 2018, 11:23
Pochmurnie
Pochmurnie
-2°C
odczuwalna: -4°C
aktualne ciśnienie: 1030 mb
wilgotność: 78%
prędkość wiatru: 3 m/s E
Wiatr w porywach: 4 m/s
UV-Index: 1
wschód słońca: 06:58
zachód słońca: 17:16
Prognoza 23 lutego 2018
dzień
Częściowo słonecznie
Częściowo słonecznie
-2°C
prędkość wiatru: 1 m/s NE
Wiatr w porywach: 2 m/s
max. UV-Index: 2
Prognoza 24 lutego 2018
dzień
Przeważnie pochmurnie
Przeważnie pochmurnie
-3°C
prędkość wiatru: 4 m/s NE
Wiatr w porywach: 6 m/s
max. UV-Index: 2
 
Aktualnie mamy gości:
BORNIAK info BOX

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502
Ostatnie wiadomości
0 minuta
 temu
  •  

You don't have sufficient rights to participate to this chat

Wirtualne spacery

Radio BORN TV poleca
Informacja Burmistrza Bornego Sulinowa w sprawie jakości wody

W związku z informacją, jaka została wyemitowana w Kronice TVP Szczecin i pytaniami mieszkańców kierowanymi do Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie dotyczącymi jakości wody przeznaczonej do spożycia, wyjaśniam:

Woda podawana do sieci wodociągowej przez spółkę PWiK Szczecinek z istniejącego ujęcia w Bornem Sulinowie jest uzdatniana przy zastosowaniu nowych rozwiązań technologicznych, badana i spełnia wszystkie normy określane prawem.

Wyniki badań wody podawane są na stronie PWiK Szczecinek oraz na stronie internetowej urzędu www.bornesulinowo.pl w zakładce Ochrona środowiska – Informacje o jakości wody. W przypadku nieprawidłowych wyników Państwowy Inspektor Sanitarny wstrzymuje dostawy wody.

Ponieważ od 2009r. do dnia dzisiejszego nie zostało określone i zlokalizowane źródło zanieczyszczenia ujęcia wody przez służby, które za te działania są odpowiedzialne (RDOŚ), Burmistrz Bornego Sulinowa poinformował o tym fakcie Ministra Administracji i Cyfryzacji. Minister Administracji i Cyfryzacji na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego i władz lokalnych wielokrotnie zwracał się do Ministra Środowiska z prośbą o podjęcie pilnych działań zapobiegawczych, rozpoznawczych i naprawczych przez różne instytucje sektora publicznego, w tym w pierwszej kolejności przez służby ochrony środowiska będące w nadzorze i kompetencjach ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej i środowiska. Pismem z dnia 11 czerwca 2012r. nr DAP-GKiSAP-2143-1-1/12/TL Minister Administracji i Cyfryzacji ponownie zwrócił się do Ministra Środowiska o pilną interwencję w ww. sprawie oraz wskazał na nieefektywność działań RDOŚ (przedmiotowe pismo otrzymali do wiadomości: Wojewoda Zachodniopomorski, Starosta Szczecinecki i Burmistrz Bornego Sulinowa).

Odnalezienie i usunięcie ogniska zanieczyszczenia jest obecnie sprawą priorytetową ponieważ umożliwi to dużo lepszy dobór układu oczyszczającego.
Ze względu na opieszałość służb odpowiedzialnych za zapobieganie szkodom w środowisku i naprawę tych szkód, Gmina Borne Sulinowo wraz ze Spółką PWiK jest zdeterminowana, by te badania przeprowadzić przy zapewnieniu środków dotacyjnych.

W tym kontekście prowadzone są aktualnie rozmowy, które prawdopodobnie stały się przyczynkiem do wyemitowania nierzetelnej informacji, przedstawionej niestety w sposób – delikatnie ujmując – mijający się z rzeczywistością.
Informuję, że obecnie naszym problemem nie jest jakość dostarczanej wody – bo ta spełnia wymogi zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi – lecz zlokalizowanie emisji zanieczyszczenia.

Poniżej przedstawiam wyniki badań próbek wody z urządzeń wodociągowych w Bornem Sulinowie:

wynik badania z dnia 27 lipca 2012r..

wynik badania z dnia 30 lipca 2012r..

wynik badania z dnia 31 lipca 2012r..

Z nadzieją na to, iż redaktorzy i media będą instytucjami najwyższego zaufania publicznego i reprezentować będą wysokie standardy profesjonalne

Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska

Burmistrz Bornego Sulinowa


Źródło: UM Borne Sulinowo.

Jedna odpowiedź na “Informacja Burmistrza Bornego Sulinowa w sprawie jakości wody”

  • mieszkaniec:

    2 kwestie:

    1. Komu tak bardzo zależało na tym, żeby ta informacja została podana do wiadomości, skoro nie była prawdą.

    2. Czemu nie ma sprostowania w tej samej tv, przecież badania wykazały, że woda jest czysta, czyżby gmina nie dbała o sektor małych i średnich przedsiębiorstw i rodzinnych przedsiębiorstw? Przecież w tej gminie to one generują pieniądze dla gminy, im mniej turystów będzie, tym gorzej dla gminy. Dziwi mnie wydanie oświadczenia w tej sprawie tylko na stronie bornego. Szkoda, że nie wszyscy przedsiębiorcy są zrzeszeni w jednej organizacji, mogli by składać zbiorowy pozew.

Zostaw odpowiedź

 
snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow