Zegar
Pogoda
21 kwietnia 2018, 21:30
Czysto
Czysto
12°C
odczuwalna: 10°C
aktualne ciśnienie: 1020 mb
wilgotność: 56%
prędkość wiatru: 3 m/s N
Wiatr w porywach: 7 m/s
UV-Index: 0
wschód słońca: 05:40
zachód słońca: 20:05
Prognoza 22 kwietnia 2018
dzień
Przelotne zachmurzenie
Przelotne zachmurzenie
18°C
prędkość wiatru: 2 m/s WNW
Wiatr w porywach: 3 m/s
max. UV-Index: 5
Prognoza 23 kwietnia 2018
dzień
Burza
Burza
19°C
prędkość wiatru: 3 m/s WSW
Wiatr w porywach: 5 m/s
max. UV-Index: 3
 
Aktualnie mamy gości:
BORNIAK info BOX

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502
Ostatnie wiadomości
0 minuta
 temu
  •  

You don't have sufficient rights to participate to this chat

Wirtualne spacery

Radio BORN TV poleca
Bezpieczne wakacje z Kuźnią Eventów

Borne Sulinowo, BORNIAK

W zeszłą sobotę, 28.06.2014r. na terenie CKiR odbył się „Festyn Rodzinny” przygotowany przez uczestników projektu „Kuźnia Eventów”. Festyn był okazją do przestawienia efektów 10. miesięcznej pracy grupy młodzieży z Zespołu Szkół im. Bohaterów Oflagu II D.

Wystąpił projektowy zespół muzyczny, dzieci i młodzież z Miniświetlicy zaprezentowały efekty swojej wytrwałej pracy. Zgromadzonych zabawiała także wielka marionetka- Puppet. Oprócz młodzieży, dzieci i gości pojawili się zaproszeni strażacy, ratownicy i policjanci, aby uwrażliwić na sprawy bezpiecznego spędzania czasu w okresie wakacyjnym.
Ratownicy z WOPR ze Szczecinka instruowali jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i ratować tonących, szczecineccy policjanci poprowadzili konkurs związany z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i zademonstrowali zasady postępowania w razie ataku niebezpiecznego zwierzęcia.
Ochotnicza Straż Pożarna z Bornego Sulinowa w inscenizowanej scence pokazała akcję ratowniczą spowodowaną wypadkiem drogowym.
PSP ze Szczecinka zademonstrowała akcję ratowania osób znajdujących się na znacznej wysokości.
Zgromadzeni uczestnicy Festynu mogli wziąć udział w różnorodnych grach i zabawach przygotowanych przez 25 beneficjentów projektu. Na terenie mobilnego miasteczka ruchu drogowego, rodzinnie i indywidualnie można było sprawdzić swoje umiejętności poruszania się rowerem na drodze. Najmłodsi , zachęcani przez p. Bogumiłę Celer namalowali wieli pejzaż „Łąka Marzeń”.

Nikt nie opuścił Festynu głodny, serwowano grillowane potrawy i inne specjały przyniesione jako „bilety” przez uczestników Festynu. Zorganizowanie festynu nie było łatwe, jednak uśmiechy na twarzach gości, zwłaszcza tych najmłodszych stanowiły godną zapłatę za wszelki trud i wysiłek jaki młodzież włożyła w przygotowania.

Było to kolejne działanie realizowane z grantu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego operatorem jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży prowadząca Program „Równać Szanse”. Podstawowym celem jest inspirowanie młodzieży do poznawanie własnych możliwości i podnoszenie kompetencji społecznych poprzez organizowania różnorodnych eventów dla środowiska lokalnego.
Projekt działa od września 2013r. i w tym czasie powstał zespół muzyczny „Zły Koniec Banana”, który uświetnia szkolne uroczystości, solistki prezentują swoje niebanalne umiejętności, marionetka zwana Puppetem szybko przełamuje początkową nieśmiałość w kontaktach z innymi osobami. Wiele wysiłku i zaangażowania wymaga prowadzenie przez grupę młodzieży Miniświetlicy dla 20 drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Miejscem zabaw i przygotowań do występów jest Biblioteka Miejska w naszym miasteczku.

W trakcie trwania projektu „Kuźnia Eventów” młodzi muzycy i soliści wystąpili z kilkoma koncertami, Miniświetlica przygotowała i kilkukrotnie wystawiła przedstawienie „Królewna Śnieżka”, Puppet zabawiał młodszych i starszych podczas różnorodnych wydarzeń. Projektowa wycieczka do Poznania była zaplanowana i poprowadzona przez część uczestników „Kuźni”.

Wiosennym wydarzeniem był Gminny Konkurs Wiedzy o naszej gminie, przygotowany dla dzieci z miejscowych szkół podstawowych i przedszkoli. Fundusze z grantu (40.000 zł) pozwalają m.in.: na zakup sprzętu, materiałów eksploatacyjnych, nagród, spotkania integracyjne oraz wycieczki.

W naszych poczynaniach wspierają nas różnorodne podmioty z terenu gminy i powiatu. Zwracając się o pomoc zawsze znajdujemy zrozumienie, wsparcie logistyczne, materialne i emocjonalne.

Wszystkim osobom pomagającym w przeprowadzeniu naszego projektowego przedsięwzięcia gorąco dziękujemy. Planowane zakończenie projektu 30.11.2014r.

Źródło: UM Borne Sulinowo.

Zostaw odpowiedź

 
Kalendarz
Lipiec 2014
P W Ś C P S N
« Cze   Sie »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Imprezownik
Cze
1
pt
całodniowy 25 lat Bornego Sulinowa
25 lat Bornego Sulinowa
Cze 1 – Cze 3 całodniowy
RAMOWY PROGRAM OBCHODÓW 25-LECIA BORNEGO SULINOWA 1 – 3 czerwca 2018 r. 01.06.2018 r. – piątek 12.00 Msza św. w kościele pw. św. Brata Alberta w Bornem Sulinowie 13.15 Część oficjalna obchodów 25-lecia Bornego Sulinowa[...]

Przyjaciele
Dla Przyjaciół

Polecamy

Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF KALINKA