Zegar
Pogoda
19 stycznia 2019, 18:48
Pochmurnie
Pochmurnie
-1°C
odczuwalna: -2°C
aktualne ciśnienie: 1020 mb
wilgotność: 91%
prędkość wiatru: 1 m/s N
Wiatr w porywach: 3 m/s
UV-Index: 0
wschód słońca: 07:58
zachód słońca: 16:10
Prognoza 20 stycznia 2019
dzień
Przelotne zachmurzenie
Przelotne zachmurzenie
-1°C
prędkość wiatru: 1 m/s WNW
Wiatr w porywach: 2 m/s
max. UV-Index: 1
Prognoza 21 stycznia 2019
dzień
Przelotne zachmurzenie
Przelotne zachmurzenie
-1°C
prędkość wiatru: 2 m/s WSW
Wiatr w porywach: 3 m/s
max. UV-Index: 1
 
Aktualnie mamy gości:
BORNIAK info BOX

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502
Ostatnie wiadomości
0 minuta
 temu
  •  

You don't have sufficient rights to participate to this chat

Wirtualne spacery

Radio BORN TV poleca


Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Borne Sulinowo, BORNIAK

W piątek, 11 października 2014 roku, w Budynku Kulturalno-Oświatowym Zespołu Szkół w Bornem Sulinowie odbyły się uroczyste, gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli najważniejsi w tym dniu – nauczyciele ze szkół prowadzonych przez Gminę Borne Sulinowo wraz z dyrektorami, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele samorządów uczniowskich oraz Radni Rady Miejskiej i przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie.

Zobacz zdjęcia UM Borne Sulinowo.

Nie zabrakło również nauczycieli emerytów i przedstawicieli Związków Zawodowych.

Podziękowania za trud włożony w wychowanie i nauczanie młodego pokolenia oraz życzenia i kwiaty stanowiły nieodłączny element uroczystości.
Burmistrz Bornego Sulinowa – Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska w swoim wystąpieniu wyraziła zadowolenie z pracy nauczycieli i osiągnięć edukacyjnych szkół.

Pani Burmistrz wręczyła nagrody „Burmistrza Bornego Sulinowa” sześciu nauczycielom, wyróżniając ich za działalność pozaszkolną na rzecz młodzieży, skuteczne inspirowanie środowiska szkolnego do różnorodnego działania na rzecz środowiska lokalnego, za udział w życiu kulturalnym miasta, organizację imprez miejskich i środowiskowych.
Pani Burmistrz przyznała również pięć nagród „Burmistrza Bornego Sulinowa” dyrektorom szkół za osiąganie wysokich wyników nauczania i wychowania, podejmowanie skutecznych działań na rzecz promocji szkoły w środowisku lokalnym i integracji ze środowiskiem lokalnym. Podkreśliła, że postawa dyrektorów zawsze wyróżniała się rzetelnością i poczuciem obowiązku, co sprawiło, że zyskali zasłużone uznanie wśród współpracowników, uczniów i władz samorządowych.

Był również uroczysty moment wręczenia przez Burmistrza Bornego Sulinowa aktów nadania stopnia awansu zawodowego wraz z listami gratulacyjnymi czterem nauczycielom, który uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, zaś dziewięciu pedagogom wręczono listy gratulacyjne z tytułu uzyskania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego.
Nauczyciele, którzy w roku szkolnym 2013/2014 uzyskali wyższy stopień awansu zawodowego otrzymali także drobne upominki.

Nie zapomniano również o naszych szacownych nauczycielach emerytach, którym wręczono kwiaty i dyplomy podziękowania za wieloletnią, pełną zaangażowania pracę, wiedzę i doświadczenie. Życzono wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia pogody ducha, ciepła i spokoju w życiu osobistym.

Wszystkim zaś nauczycielom życzono, aby trudowi wkładanemu w pracę towarzyszyły zawsze zaufanie i szacunek uczniów, a praca z młodzieżą była przyjemnością.

Podczas uroczystości głos zabrał również Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział Borne Sulinowo Pan Bogdan Łesyk.

Akademię uatrakcyjnił występ uczniów Zespołu Szkół im. Bohaterów Oflagu IID w Bornem Sulinowie. Szkolna grupa teatralna BETON postanowiła z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej wystawić spektakl teatralny “Ubu król czyli Polacy” z 1896r. Młodzież pracowała nad przedstawieniem ponad rok. Autorem sztuki jest Alfred Jarry – romantyczny „młody – gniewny”, a jego dzieło okazało się niezwykle skandaliczne jak na tamte czasy.
Ów dramat zrealizowany w konwencji teatru absurdu i groteski opowiadał o pochodzącym z Francji Ubu, byłym królu Aragonii, który po przybyciu do Polski zostaje rotmistrzem dragonów króla Wacława. Pewnego dnia jego żona, Ubica namawia męża do zamachu stanu i do zabicia Wacława razem z rodziną. W spisku Ubu pomaga rotmistrz Bardior i jego żołnierze. Ubu udaje się przejąć władzę w Polsce i zabić króla, jednak jeden z jego synów, Byczysław uchodzi z życiem. Ubu sprawuje okrutne rządy w Polsce, rabując poddanych i mordując nieposłuszne jednostki. Po pewnym czasie Ubu zostaje obalony, na tron wstępuje Byczysław, a uzurpator wraz z żoną ucieka do rodzimej Francji.
Nasi młodzi aktorzy mimo upływu wieków dostrzegli aktualność tematu, dopatrzyli się treści ponadczasowych i okroili nieco scenariusz, by dopasować sztukę do ram czasowych uroczystości.
Przedstawienie sztuki teatralnej „Król Ubu” zrobiło na wszystkich wielkie wrażenie, czego dowodem były gromkie brawa i moc podziękowań.

Źródło: UM Borne Sulinowo.

Zostaw odpowiedź

 
Kalendarz
Październik 2014
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Imprezownik
Lut
1
pt
całodniowy VIII Zimowy Zlot Borne Sulinowo ...
VIII Zimowy Zlot Borne Sulinowo ...
Lut 1 – Lut 3 całodniowy
VIII Zimowy Zlot Borne Sulinowo 2019
  PROGRAM IMPREZY DLA MIŁOŚNIKÓW POJAZDÓW MILITARNYCH „VIII POLIGON ZIMOWY BORNE SULINOWO 1-3.02.2019” 1.02.2019 do godz. 17.00 – przyjmowanie grup uczestników, rozlokowanie obozowisk na terenie zlotowym godz. 17.30 – powitanie, sprawy organizacyjne godz. 18.00 –[...]

Przyjaciele
Dla Przyjaciół

Polecamy

Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF KALINKA

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow