Zegar
Pogoda
22 kwietnia 2018, 10:36
Przeważnie pochmurnie
Przeważnie pochmurnie
13°C
odczuwalna: 14°C
aktualne ciśnienie: 1020 mb
wilgotność: 60%
prędkość wiatru: 3 m/s WNW
Wiatr w porywach: 4 m/s
UV-Index: 3
wschód słońca: 05:38
zachód słońca: 20:07
Prognoza 23 kwietnia 2018
dzień
Burza
Burza
19°C
prędkość wiatru: 3 m/s WSW
Wiatr w porywach: 6 m/s
max. UV-Index: 3
Prognoza 24 kwietnia 2018
dzień
Przelotny deszcz
Przelotny deszcz
16°C
prędkość wiatru: 3 m/s WSW
Wiatr w porywach: 6 m/s
max. UV-Index: 2
 
Aktualnie mamy gości:
BORNIAK info BOX

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502
Ostatnie wiadomości
0 minuta
 temu
  •  

You don't have sufficient rights to participate to this chat

Wirtualne spacery

Radio BORN TV poleca
Droga na Świątki, remont w Krono i Centrum Rehabilitacji w Bornem Sulinowie

Radni powrócili do kwestii remontu ulicy Staszica oraz zapoznali się informacją dotyczącą działalności Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane

W poniedziałek odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu. Na początku dokonano zmiany w porządku obrad, dodając w części uchwałodawczej podpunkt 10: w sprawie określenia kierunku działań Zarządu Powiatu Szczecineckiego związanych z utworzeniem w Szczecinku Fili Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie.

Następnie z możliwości zadawania pytań skorzystali radna Joanna Pawłowicz i radny Jerzy Dudź. Radna Pawłowicz powróciła do tematu remontu ulicy Staszica.

Cieszę się ogromnie, że ulica będzie przebudowana i wpłynie pozytywnie na wizerunek starej dzielnicy Świątki – przyznała radna rozpoczynając swoje wystąpienie. – Są jednak kwestie, które chciałabym wyjaśnić. (…)Mieszkańcy żywo interesują się inwestycją, maja wiele pytań, a podstawowe brzmi: Kiedy i na jak długo zostanie zamknięta droga?

Radna poprosiła, aby Starosta przedstawił mieszkańcom Świątek szczegółowy harmonogram etapów przebudowy drogi. Poruszyła również kwestie bezpieczeństwa pieszych pokonujących wzgórze Marientron, sprawę chodnika, który powinien znaleźć się po obu stronach ulicy oraz dodatkowego parkingu.

Z kolei radny Dudź wspomniał o remoncie jednej z hal Kronospanu. Jego następstwem jest nieustający hałas, na który skarżą się mieszkańcy. Rzeczony remont miał znaleźć swój finał pod koniec września…tymczasem trwa nadal.

Chciałbym zatem zapytać pana Starostę, czy wie o tej bardzo uciążliwej dla mieszkańców sytuacji? I czy w jakikolwiek sposób próbował im pomóc?
W następnej kolejności radni zapoznali się z informacją dotyczącą działalności Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane im. Jana Pawła II w Bornem Sulinowie. Niełatwą sytuację spółki przedstawiła radnym prezes Dorota Anikiej.

W części uchwałodawczej radni zdecydowali m.in. o zmianie uchwały w sprawie przyjęcia „Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Powiatu Szczecineckiego na lata 2016 – 2018”, o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Szczecineckiego na rok 2016, o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Szczecineckiego na lata 2016 – 2027. Podjęli również uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków i rozpatrzenia skargi na Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku. Ostatnia z uchwał dotyczyła określenia kierunku działań Zarządu Powiatu Szczecineckiego związanych z utworzeniem w Szczecinku Fili Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie.

Jak zwykle sesję zakończyły odpowiedzi Starosty na zapytania radnych. Starosta obiecał, iż przyjrzy się kwestii uciążliwego remontu mającego miejsce na terenie firmy Kronospan. Odniósł się również do sprawy przebudowy ulicy Staszica, w tym m.in. możliwości ingerencji w pierwotny projekt zakładający budowę chodnika po jednej stronie ulicy oraz tematu zamknięcia drogi:

Muszę przyznać, że dzisiaj rano w trybie pilnym poleciłem swoim współpracownikom, aby jutro na godzinę 14.00 zwołać spotkanie robocze związane z realizowaną przez firmę Infrabud inwestycją. Spróbuję rozmawiać, dowiedzieć się i sprawdzić co jeszcze możemy zrobić(…)

Droga zostanie zamknięta na tydzień. Mamy już określone objazdy. Natomiast co do ruchu pieszych, to zaproponowałem abyśmy zrezygnowali z przejścia przez wzgórze Marientron na rzecz przejścia ulicą Różaną do ścieżki rowerowej wzdłuż jeziora i wyjścia przy lipowym potoku (…) uważam, że jest to dużo lepsze i przede wszystkim bezpieczniejsze rozwiązanie(…)

Źródło: iSzczecinek.pl, dn. 25 października 2016, godz. 09:42.

Zostaw odpowiedź

 
Kalendarz
Październik 2016
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Imprezownik
Cze
1
pt
całodniowy 25 lat Bornego Sulinowa
25 lat Bornego Sulinowa
Cze 1 – Cze 3 całodniowy
RAMOWY PROGRAM OBCHODÓW 25-LECIA BORNEGO SULINOWA 1 – 3 czerwca 2018 r. 01.06.2018 r. – piątek 12.00 Msza św. w kościele pw. św. Brata Alberta w Bornem Sulinowie 13.15 Część oficjalna obchodów 25-lecia Bornego Sulinowa[...]

Przyjaciele
Dla Przyjaciół

Polecamy

Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF KALINKA