Zegar
Pogoda
19 sierpnia 2018, 19:19
Przelotne zachmurzenie
Przelotne zachmurzenie
26°C
odczuwalna: 26°C
aktualne ciśnienie: 1020 mb
wilgotność: 35%
prędkość wiatru: 1 m/s N
Wiatr w porywach: 3 m/s
UV-Index: 1
wschód słońca: 05:39
zachód słońca: 20:14
Prognoza 20 sierpnia 2018
dzień
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
Częsciowo słonecznie, przelotne deszcze
24°C
prędkość wiatru: 3 m/s W
Wiatr w porywach: 6 m/s
max. UV-Index: 4
Prognoza 21 sierpnia 2018
dzień
Częściowo słonecznie
Częściowo słonecznie
23°C
prędkość wiatru: 3 m/s NW
Wiatr w porywach: 3 m/s
max. UV-Index: 5
 
Aktualnie mamy gości:
BORNIAK info BOX

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/borniak/www/wp-content/plugins/pierres-wordspew/wordspew.php on line 502
Ostatnie wiadomości
0 minuta
 temu
  •  

You don't have sufficient rights to participate to this chat

Wirtualne spacery

Radio BORN TV poleca


Wizyta niemieckiej młodzieży w Bornem Sulinowie.

Otrzymaliśmy od nauczyciela naszego Liceum Ogólnokształcącego notatkę o wymianie uczniowskiej z prośbą o publikację i zaprezentowanie działalności naszego Liceum. Z racji tego, że Wirtualny Fanklub Bornego Sulinowa „BORNIAK” popiera wszelkie inicjatywy tego typu to cieszy nas fakt, że zwrócono się do nas i z dumą pokazujemy te dokonania jednocześnie zachęcając innych do przedstawiania na naszej stronie innych inicjatyw mających za zadanie promować nasz region. Czekamy na Was !

Już po raz trzeci gośćmi Liceum Ogólnokształcącego w Bornem Sulinowie byli uczniowie szkoły z urokliwego Buxtehude. Od 23 do 28 kwietnia młodzi Niemcy wspólnie z polskimi rówieśnikami zwiedzała, poznawali lokalną historię, integrowali się w czasie aktywności sportowych.

Wizyta naszych gości była częścią projektu „Polacy i Niemcy w Bornem Sulinowie połączeni wspólna historią”, realizowanego dzięki środkom z Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Mimo drobnych problemów z pogodą, młodzież chętnie uczestniczyła we wszystkich zaplanowanych przez organizatorów działaniach. Tygodniową wymianę rozpoczęliśmy od wizyty w Gospodarstwie Ekologicznym w Juchowie – młodzi ludzie piekli chleb, uczestniczyli w warsztatach o charakterze interaktywnym. Dokładnie przyjrzeli się pracy w gospodarstwie i zapoznali się z tradycyjnymi, ekologicznymi formami produkcji rolnej.

Środa była dniem aktywności na świeżym powietrzu – młodzież integrowała się w czasie gier terenowych na borniańskim „Tankodromie”, a nagrodą za zaangażowanie była tradycyjna grochówka i przejażdżka pojazdem transportowym.

Cały czwartek uczniowie spędzili w Szczecinie, tam zapoznali się z historią miasta i regionu, zaś piękno lokalnej przyrody poznali podczas piątkowej wycieczki rowerowej. Niemcy mieli również okazję poznać polską kuchnię – uczyli się m.in. lepić pierogi. Atrakcji było sporo!

Historię Bornego Sulinowa naszym uczniom przypomniał, a niemieckim przedstawił pan Dariusz Tederko, pracownik Urzędu w Bornem Sulinowie – a że najlepiej zapamiętujemy to czego sami doświadczamy, była to lekcja historii w terenie – zwiedzaliśmy bunkry z okresu drugiej wojny światowej.

„Polacy i Niemcy w Bornem Sulinowie – połączeni wspólna historią” jest z założenia projektem służącym integracji, walce ze stereotypami, otwieraniu się na inne kultury. Okazuje się, że takie przedsięwzięcia świetnie się sprawdzają, młodzieży wystarczy tydzień, żeby się zaprzyjaźnić, a wszelkie obawy czy uprzedzenia znikają już po kilku godzinach wspólnych działań. We wrześniu przyszłego roku nasza młodzież pojedzie z rewizytą do Buxtehude, a nauczyciele z borniańskiego liceum już planują organizację wymiany z kolejnym rocznikiem młodzieży.

 

Zostaw odpowiedź

 
BORNIAKower
Mijałeś BORNIAKower ???

Zobacz co zrobić.
Kalendarz
Maj 2018
P W Ś C P S N
« Kwi   Cze »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Imprezownik
Sie
16
czw
całodniowy XV Międzynarodowy Zlot Pojazdów ...
XV Międzynarodowy Zlot Pojazdów ...
Sie 16 – Sie 19 całodniowy
XV Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych
OFICJALNY PROGRAM XV MIĘDZYNARODOWEGO ZLOTU POJAZDÓW MILITARNYCH „GĄSIENICE I PODKOWY” BORNE SULINOWO 16-19 sierpnia 2018 r.   16 sierpnia – czwartek 15.30 – Msza Św. W Kościele pw. Św. Brata Alberta 17.00 – UROCZYSTE OTWARCIE[...]

Przyjaciele
Dla Przyjaciół

Polecamy

Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF KALINKA